In je ooghoek zit een klein orgaan, de plica semilunaris (halvemaanvormige plooi), die continu een vet en kleverig goedje afscheidt. Stof, pollen en andere vuiltjes blijven erin zitten.
Als je slaapt, krijg je in je ogen een opeenhoping van deze afscheiding, stof en vuil, die bij het wakker worden als slaap in je ooghoeken zit.
Soms is slaap groen van kleur. Dat wordt dan door bacteriën veroorzaakt, en meestal is het niet gevaarlijk.
Heb je hier een vraag over? Stuur een bericht naar Hoe zit dat?
Abonnement: Volgens onderzoekers is het puur toeval dat er geen mammoeten meer zijn. Lees alles over deze nieuwe onderzoeksresultaten in dit nummer.
Abonnement: Download een hele aflevering van Wetenschap in Beeld. Helemaal gratis. Je moet alleen geregistreerd gebruiker zijn van wibnet.nl.
Het wemelt op internet van de leuke video's en fragmenten over wetenschap.
Lees wat de journalisten Helle en Henrik Stub van Wetenschap in Beeld over het heelal te melden hebben.
Verdiep je in de grootste gebeurtenissen van de 2. Wereldoorlog.